Logo BR

V záplavě všemožných vyjádření k politické situaci zaznívají čím dál častěji výroky, které se dotýkají práce a klientů agentury Bison & Rose. Povětšinou jde o výroky smyšlené či přímo lživé. Agentura pokládá za užitečné na ně na tomto místě reagovat.


Agentura SOCDEM?

Prvním nesmyslem je snaha vytvořit obecný dojem, že Bison & Rose pracuje pro ČSSD či alespoň pro její vrcholné představitele. Je to lež. Ve skutečnosti agentura Bison & Rose nepracuje pro ČSSD, ani pro žádnou jinou politickou stranu či hnutí. Nepracujeme ani pro žádného aktivního politika. Nedělali jsme to v minulosti a neplánujeme to dělat ani v budoucnu. Nikdo z agentury není aktivní v politice, ani v ČSSD, ani jinde. Agentura Bison & Rose práci pro politické subjekty a osobnosti přenechává jiným.

Jediným, kdo z naší agentury má blízko k politice, je jeden z našich zakladatelů Miloš Růžička, jenž je odborným poradcem ministra vnitra (nikoli ČSSD). V agentuře pracuje dalších několik desítek lidí, kteří žádné vztahy s politikou nemají.


„Tajuplný” pan Růžička?

PhDr. Miloš Růžička, PhD. je jedním ze zakladatelů agentury, kteří jí před mnoha lety dali i jméno. Kromě své dlouholeté praxe novináře a poté jednoho z nejvyhledávanějších poradců v oblasti public relations a firemní komunikace se celoživotně věnuje také politologii a politickému marketingu. Je v této oblasti respektovaným odborníkem a řada osobností s ním v minulosti konzultovala své záměry v komunikaci. Nikdy jsme netajili, že Miloš Růžička aktuálně působí v týmu poradců ministra vnitra Milana Chovance. Má na tuto činnost uzavřenu standardní smlouvu, je za ni standardně honorován a obě tyto informace jsou veřejně dostupné na webových stránkách úřadu.

Opakujeme, že agentura Bison & Rose se nikdy do žádné práce spojené s poradenskou činností jednoho ze svých zakladatelů Miloše Růžičky nezapojovala a on o to nikoho z agentury ani nežádal.


Lobbistická agentura?

Chybné je rovněž označování naší agentury jako „lobbistické“. Agentura Bison & Rose služby lobbyingu svým klientům neposkytuje a nikdy od svého vzniku neposkytovala. Tuto činnost přenechává jiným specializovaným subjektům na trhu.


„Miliony od státu” pro Bison & Rose?

Dalším z vědomě budovaných mýtů je snaha vyvolat dojem, že na zakázkách od veřejné sféry vyděláváme desítky miliónů korun. Není to pravda. Jako jedna z největších společností poskytujících profesionální služby public relations na českém trhu pracujeme pro několik desítek klientů. Mezi nimi byly v minulosti i firmy či instituce spojené se státem. Považujeme ale za důležité odlišovat, pro které klienty z veřejné sféry naše agentura pracovala ve své dvacetileté historii, a pro které pracuje v posledních letech, tedy od doby, kdy se jeden z našich zakladatelů stal poradcem ministra vnitra. Skutečností je, že naše agentura od té doby (s výjimkou tendru České televize, kde zvítězila spolu s dalšími dvěma agenturami) nezískala žádnou zakázku od veřejného zadavatele. Především proto, že se o ně z vlastního rozhodnutí neuchází. Ve státní správě je ostatně jen málo tendrů, ve kterých klienti vědí přesně, co chtějí, a umějí to odborně posoudit. A ještě méně je těch, ve kterých vítězí kvalita. To není segment pro nás.

Všichni noví klienti, které jsme v posledních letech získali, jsou mezinárodními či tuzemskými korporacemi, které chtějí na českém trhu podnikat dlouhodobě. Značky jako Coca-Cola, Mastercard, Microsoft, Nestlé, Sony a další jsou toho příkladem. Ti všichni si nás vybrali v tendrech, za komerčních podmínek a na základě našich schopností.


Proti opakovaně pronášeným a veřejně šířeným nepravdivým výrokům se agentura brání řádnými prostředky v souladu s platným právem. Aktuálně vede Bison & Rose několik soudních sporů proti panu Andreji Babišovi i vůči jím vlastněnému vydavatelství.

Konkrétní reakce na různé výroky zveřejňujeme níže.


Reakce na článek v Lidových novinách, 11.4.2017

Otevřený dopis pánům Pirátům, 30.3.2017

Otevřený dopis panu Jančurovi, 22.6.2016