Milý pane Jančuro,

nikdy jsme se s Vámi nepotkali, neznáme Vás jinak než z médií. Známe jen Vaše autobusy, vlaky a taxíky. Myslíme si, že ani Vy nás neznáte, alespoň si nejsme vědomi toho, že bychom měli příležitost se poznat. Přesto o nás mluvíte v rozhovorech, které poskytujete různým médiím, naposledy včera na serveru Aktuálně.cz nebo dnes v Lidových novinách. A říkáte o nás věci, které jednoduše nejsou pravda.

Nevíme, proč to děláte. My nic takového neděláme. Snad máte špatné informace, možná jen nasloucháte špatným rádcům. Nevěříme, že byste to dělal schválně.

Říkáte o nás, že jsme prý zařídili stažení vašeho rozhovoru na serveru Aktuálně.cz kvůli Vašim tvrzením o panu Romanovi a o nás. Není to pravda. Proč bychom to ostatně dělali? Pro Martina Romana nepracujeme a zmínky o našem údajném vlivu nám dělají spíše reklamu nežli naopak.

Přesto o takovou reklamu nestojíme. Nepotřebujeme si zjednávat věhlas šířením nepravdivých informací o naší agentuře. Tak jako Vy si nepotřebujete získávat zákazníky nepoctivým způsobem.

Nepracujeme pro ČSSD, ani pro žádnou jinou politickou stranu či hnutí. Nepracujeme ani pro žádného aktivního politika. Nedělali jsme to v minulosti a neplánujeme to dělat ani v budoucnu. Agentura Bison & Rose si od svého vzniku důsledně udržuje politickou neutralitu a práci pro politické subjekty a osobnosti přenechává jiným. Neskrýváme přitom, že jeden ze zakladatelů agentury, PhDr. Miloš Růžička, PhD, je po řadu let vyhledávaným poradcem v oblasti politického marketingu. Je to jeho celoživotní specializací, které se věnuje na akademické půdě i v praxi. Ti, kdo s ním svou komunikaci konzultují, jeho doporučením pozorně naslouchají. Ti, kdo tuhle možnost nemají, závidějí.

Nikdy jsme netajili, že Miloš Růžička aktuálně působí v týmu poradců ministra vnitra Milana Chovance. Má na tuto činnost standardní smlouvu, je za ni standardně honorován a obě tyto informace jsou veřejně dostupné na webových stránkách úřadu. Pro Vaši informaci doplňujeme, že agentura Bison & Rose se nikdy do žádné práce spojené s poradenskou činností jednoho ze svých zakladatelů Miloše Růžičky nezapojovala a ani o to neusilovala. Abychom parafrázovali Vaše slova: Bison & Rose nepracuje pro sociální demokracii jako dvorní PR agentura, nepracuje ani pro pana Chovance.

Víme, že jsou lidé, kteří opakovaně tvrdí opak. Nejhlasitějším z nich je předseda hnutí Ano pan Andrej Babiš. O jeho motivech máme své mínění, to ale není předmětem tohoto dopisu. Jedno je jisté: pana Babiše rozhodně z žádných poctivých úmyslů nepodezíráme. Naše spory s ním si vyříkáme před soudem.

S Vámi žádné spory nemáme a věříme, že pro to ani není důvod. Zjevně o nás máte ale mylné informace. Pokud se o nás chcete dozvědět víc, rádi Vás přivítáme v agentuře a představíme Vám několik desítek lidí, kteří dělají každý den poctivou práci pro své klienty a které různé výroky, včetně těch Vašich, urážejí. Vždycky je lepší přesvědčit se na vlastní oči a nemuset spoléhat na různé nepříliš věrohodné zdroje.

Kdybyste se rozhodl naší nabídky využít, ozvěte se. Telefonní číslo na nás jistě seženete snadno.

Vaši Bizoni

Praha, 22. června 2016