Hlavní stránka > Napsali > 2008 > Nábřeží dá STOP autům

Napsali

19. 9. 2008 | 24 hodin, str. 02, Praha

Nábřeží dá STOP autům

Klíčky od aut nechte v neděli doma a jeďte do města. Tramvají, metrem, na kolech nebo na in-line bruslích. Bude totiž Evropský den bez aut a v centru se uskuteční různé kulturní akce.
AKCE - Na den bude uzavřeno Smetanovo nábřeží až po Rudolfi num. Bude patřit dospělým i dětem. Praha se k akci Evropský den bez aut, jejímž mediálním partnerem je deník 24 HODIN, připojí počtvrté.
Místem budou moci projíždět jen tramvaje, cyklisté a in-linisté a užijí si samozřejmě i chodci. Akce začne v 10:00 a nábřeží bude až do 20:00 promenádou s množstvím stánků, soutěží a zábavy.
Namalují obraz
„Lidé si budou moci pěšky, na kolech či in-line bruslích vychutnat pobyt v místech takto jindy nedostupných a také si uvědomit tlak postupující civilizace,“ řekl Jan Lacina, produkční ředitel pořádající agentury Bison & Rose.
Připraveny jsou ukázky tradičních řemesel, horolezecká stěna, U-rampa, burčákové stany a pouliční kavárny. Zajímavostí bude i možnost namalovat část obrazu na rozsáhlém plátně, a přispět tak ke společnému uměleckému dílu.
Každou hodinu mohou lidé vyrazit na procházku s profesionálními průvodci, zhlédnout divadlo či si poslechnout hudbu. Kromě Davida Kollera se představí i zpívající vietnamský kuchař Le Quang Dao. Asi největším lákadlem bude možnost zahrát si na profesionální aparaturu kytarové sólo. Hana Rojková

***

PROGRAM EVROPSKÉHO DNE BEZ AUT CELÝ DEN: U-rampa, exhibice BMX kol, horolezecká stěna, streetball, půjčovny kol, skateboardů a in-line bruslí, tradiční řemesla, pivní stan, burčák, kavárny, občerstvení KAŽDOU HODINU: procházka s průvodcem PIS, hrané a loutkové divadlo, hudební produkce, žonglérský mistr s míčem Jan Skorkovský, korzující muzikanti DĚTSKÉ AKCE: kreslení na asfalt, keramika na hrnčířském kruhu, ukázky činností strážníků, bodypainting a malování na obličej, skákadla, koloběžky, společné malování obrazu SPECIÁLNÍ AKCE: 11:00 Miloš Wichterle Band - pražské lidové písně 13:00 zpívající vietnamský kuchař Le Quang Dao 13:30 zahraj si veřejně své kytarové sólo 14:00 jízda historickými tramvajemi 15:00 start cyklojízdy 16:00 dívčí skupina The Apples 18:00 The Tap Tap s Davidem Kollerem

K akci Evropský týden mobility více na straně 13

UZAVÍRKY A DOPRAVNÍ OMEZENÍ Vzhledem k charakteru akce bude oblast od Kavárny Slavia až po Rudolfi num pro auta uzavřena. Omezení začne platit hodinu po půlnoci v noci ze soboty na neděli a potrvá do nedělní půlnoci.