Hlavní stránka > Napsali > 2008 > V klání Firma a Živnostník roku je o třetinu víc firem

Napsali

29. 8. 2008 | Hospodářské noviny, str. 18, Česko

V klání Firma a Živnostník roku je o třetinu víc firem

Do třetího ročníku největšího podnikatelského klání Vodafone Firma a Makro Živnostník roku se zaregistrovalo 3220 soutěžících, což je o 30 procent více než loni. Nejpočetněji jsou v zastoupeni profesionálové ze stavebních a výpočetních oborů, informovala manažerka soutěží Soňa Kotrbová z pořadatelské agentury Bison & Rose. Vyhlašovatelem soutěže jsou tradičně Hospodářské noviny. V nové kategorii Byznys Rebel soutěží téměř stovka podnikatelů. Ocenění podpoří podnikatele, kteří si například neúčtují matoucí příplatky, nelákají lidi na neúplné ceny, nesvazují zákazníky smlouvami nebo poskytují delší než povinnou záruku.
Vedle samotného soutěžení je cílem kampaně posílit prestiž podnikatelů a zlepšení podnikatelských podmínek. Zejména o to se snaží anketa Absurdita roku, ve které podnikatelé upozorňují na zbytečné a nesmyslné byrokratické povinnosti. Krajská kola začnou začátkem září a poběží do poloviny října. Odborná porota pak v obou soutěžích vybere ty nejlepší, kteří se posléze utkají 20. listopadu v celorepublikovém finále.
Nejlepší firmu bude vybírat finálová porota, o živnostníkovi rozhodne od 15. října do 14. listopadu veřejné hlasování.
V loňském ročníku obsadila podnikatelský trůn průhonická slévárna a strojírna Beneš a Lát a Živnostníkem roku se stal stavitel a obchodník Libor Václavík z Ostravy.