CTP Art Wall

Hala jako symbol D1

Největší vlastník průmyslových realit v Česku bojoval s negativním vnímáním svých nemovitostí u veřejnosti. Podařilo se nám to změnit jednoduše a efektivně projektem CTP Art Wall. Halu u Humpolce jsme přetvořili v umělecké dílo a vznikla největší velkoplošná malba na budově ve střední Evropě.

  • idea
  • soutěž
  • media relations
  • produkce
  • web
  • sociální sítě

„Propojili jsme development s uměním a získali velkou mediální pozornost. A prestižní ocenění SABRE v Londýně.“

Nemá v Česku srovnání

Společnost CTP má ve svém portfoliu osm desítek průmyslových staveb, které jsou výrazným prvkem svému okolí. Firma podniká pod heslem „být dobrým sousedem“ a stejný byl náš projekt. Zpříjemnil prostředí lidem u skladu v Humpolci a také všem řidičům na 90. kilometru dálnice D1.

Projekt odstartoval vyhlášením mezinárodní soutěže na speciálním webu a sociálních sítích. Úkolem bylo malbou nebo grafikou připravit podobu plochy o rozloze 6 500 m2. Z desítek návrhů porota vybrala dílo belgického umělce Dzia, jehož úspěch jsme oznámili na slavnostním vyhlášení. Společně s vítězným návrhem jsme na výstavě veřejnosti představili i další návrhy a zdůraznili, že takový projekt nemá v Česku srovnání.

Zájem byznysu i kultury

V médiích jsme využili spojení developmentu s výtvarným uměním, zafungovala obrazová atraktivita projektu. Informovala o něm média napříč cílovými skupinami, od ekonomických po kulturní, reportáže a rozhovory vysílaly hlavní televizní stanice a zpráva o unikátním projektu se dostala do zahraničních periodik.

Uznání měla také odborná veřejnost. CTP Art Wall slavil úspěch na SABRE Awards, prestižní světové ceně vyhlašované organizací The Holmes Report. V souboji mezi dalšími 2 400 projekty získal první místo v kategorii Real Estate & Construction. CTP Art Wall ocenil také porota České ceny PR, která ji udělila 1. místo v kategorii Firemní komunikace.

2

vítězství v České ceně za PR

1

vítězství v prestižní SARBRE Awards

6 500 m2

pomalované plochy